DOMOSS nie je obyčajný obchodný dom, sme súčasťou Piešťan už 30 rokov!

Príbeh DOMOSS-u sa začal písať v roku 1990, kedy sa piati kolegovia z VÚSST Piešťany rozhodli postaviť na vlastné nohy a začať podnikať. Ich cieľom bolo zákazníkom ponúknuť kvalitné produkty a služby, ktoré si priali. Tam, kde pred 30 rokmi na Bratislavskej ulici stál malý domček, sa vďaka vytrvalosti, odhodlaniu a hlavne spokojnosti zákazníkov podarilo vybudovať úspešnú lokálnu firmu.

Na začiatku bolo 3000 korún

Začiatky neboli jednoduché. Zakladajúci členovia investovali do spustenia firmy 3 000 slovenských korún, pracovali popri práci, venovali všetok svoj voľný čas na úkor rodiny a každý ušetrený halier vkladali do podnikania, aby priniesli zákazníkom už vtedy najmodernejšie technológie a výrobky. Zakladajúci členovia si pamätajú, ako ľudia netrpezlivo vyčkávali na dodávky práčok, chladničiek a brali ich priamo z kamióna. Nechceli svoj úspech postaviť len na rýchlo zarobených peniazoch. Cieľom a zároveň filozofiou firmy sa stala kvalita sortimentu a služieb, zvyšujúca sa spokojnosť zákazníkov a trvalý rozvoj regiónu, firmy a ochrany životného prostredia. Postupným rozvojom firma naberala prvých zamestnancov, ktorým vštepovala hodnoty a idey, podľa ktorých by sa bez spokojného zákazníka a šírenia pozitívneho mena firma nemohla rozvíjať. DOMOSS sa vždy snažil a aj naďalej sa snaží, aby nielen zákazníci, ale aj zamestnanci či obchodní partneri, boli centrom pozornosti firmy, pretože od nich sa odvíja úspech a rast.

Časová os Domossu Za vznikom DOMOSS stoja kolegovia z VÚSST Piešťan

DOMOSS rástol každým rokom

Budova Domoss Z malej budovy na Bratislavskej sa rozrástlo do veľkého Obchodného centra.

Ako sa zvyšoval záujem u zákazníkov, postupne sa aj malý sen piatich kolegov rozrastal. V roku 1992 nahradila malý domček trojposchodová budova a v roku 1993 firma prerástla svoj regionálny charakter a otvorila veľkoobchod s bielou technikou. V roku 1995 začal DOMOSS postupne budovať svoju sieť kuchynských a kúpeľňových štúdií. Z malých priestorov sa štúdia rozrástli aj do ďalších miest na západnom Slovensku - v Piešťanoch, Trnave, Trenčíne a Bratislave. V nich zákazníci nachádzajú komplexné riešenia interiérov od svetových značiek navrhnuté špičkovými dizajnérmi.

Najväčšie míľniky pre spoločnosť prišli až v novom miléniu. Od roku 2000 disponuje vlastnými priestormi logistického centra v Maduniciach. V roku 2003 otvorila veľkoobchod sanitárnej keramiky. Najväčším krokom bol vstup do medzinárodnej siete EURONICS v roku 2004. DOMOSS sa stal nielen ich členom, ale aj zakladajúcim partnerom na slovenskom trhu. Vstupom do siete sa spoločnosti otvorili nové možnosti na poskytovanie lepšej kvality produktov a zvyšovania spokojnosti zákazníkov. DOMOSS si vstupom do siete EURONICS udržal svoje miesto spoľahlivého partnera a zároveň regionálnej rodinnej firmy. Zvyšovanie nárokov zákazníkov a rozvoj internetu a technológií prispelo k napredovaniu firmy. DOMOSS patril medzi prvé spoločnosti na Slovensku, ktoré už v roku 2007 spustili svoj eshop. Historický míľnik pre spoločnosť nastal v roku 2012, keď výnosy prekročili hranicu 1,2 mld. SKK. V roku 2012 a 2013 sa podarilo otvoriť nové prevádzky v Skalici a Dolnom Kubíne. V roku 2013 sa spoločnosť pustila do budovania celoslovenskej siete predajcov kúpeľní MyBath. Rozvoj a aj zvyšujúce sa nároky zákazníkov prispeli k rozhodnutiu zrekonštruovať obchodný dom a postaviť nové centrum na Bratislavskej ulici. V roku 2017 tak na miestach starých budov vyrástlo moderné obchodné centrum DOMOSS. Rok 2018 priniesol spustenie špecializovaného e-shopu pre kúpeľne www.topkupelna.sk

Domoss 1990 Domoss 2020

DOMOSS je piešťanská firma

Každý Piešťanec, ale aj obyvatelia z rôznych kútov regiónu, vlastní niečo z DOMOSS-u. Táto spoločnosť vždy budovala a vytvárala pozitívne vzťahy s ľuďmi žijúcimi v regióne. Okrem toho sa intenzívne zapája aj do budovania a zlepšovania regiónu, podpory škôl, športu, vzdelávania, ale aj ochrany životného prostredia. Už od svojho založenia sa podielala a sponzorovala nejeden spoločenský, kultúrny či športový event v regióne. Aktívne podporovala piešťanských Havranov a v súčasnosti podporuje rôzne športové kluby, školy či organizácie.

Časová os Domossu Za 30 rokov sa z DOMOSSu stala silná regionálna firma.